kategoria: Muzyka
4 grudzień 2023

Nowy rekord w graniu bluesa non stop - 32 godziny

zdjęcie: Nowy rekord w graniu bluesa non stop - 32 godziny / fot. PAP
fot. PAP
32 godziny - to nowy nieoficjalny rekord Polski w graniu bluesa non stop, który ustanowili w niedzielę późnym wieczorem muzycy podczas bluesowego koncertu w Białymstoku.
REKLAMA

Rekord grania bluesa non stop, który ma służyć promocji muzyki bluesowej, został pobity w Białymstoku po raz piąty. Gdy zaczynano imprezę w 2018 roku, ustanowiono wtedy rekord 28 godzin; w ubiegłym roku grano 31 godzin.

W tym roku organizatorzy mieli plan, by bluesa grano 32 godziny. Koncert rozpoczął się w jednym z białostockich pubów, który od lat gości wykonawców bluesowych, w sobotę o godzinie 15; zakończył się chwilę po 23 w niedzielę.

"Mamy to, kolejny rekord został ustanowiony! Dziękujemy wszystkim i niech blues pozostanie z Wami" - napisali organizatorzy tuż po godzinie 23 w mediach społecznościowych na profilu Podlaskiego maratonu bluesowego. Zamieścili też zdjęcie zegara, który odliczał czas przez cały koncert; widnieje na nim czas: 32 godziny i 48 sekund.

Podczas bicia rekordu wystąpiło ponad 20 zespołów z Polski, Litwy, Hiszpanii i USA.

Była to m.in. legenda polskiego bluesa - Kasa Chorych, czołowy hiszpański zespół Mingo Balaguer i Pablo Sanpa, białostockie formacje Gęsia Skórka Blues, Lucky Loser czy 48 godzin, gitarowy duet Sebastiana Riedla i Michała Kielaka czy amerykański showman Lord Bishop. Koncert zwieńczył występ formacji Białystok Blues Session, która została powołana do życia z myślą o występie podczas finału rekordowego grania.

Bicie rekordu odbywa się dzięki strategicznemu partnerstwu Białostockiego Stowarzyszenia Miłośników Bluesa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego; urząd też wsparł imprezę finansowo.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/wr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
14.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:07
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany