17 czerwiec 2022

20-latka usłyszała zarzut zabójstwa swojego dziadka i jego znajomego

zdjęcie: 20-latka usłyszała zarzut zabójstwa swojego dziadka i jego znajomego / fot. PAP
fot. PAP
20-letnia kobieta usłyszała w piątek w głogowskiej prokuraturze zarzut zabójstwa swojego dziadka i jego znajomego. Zdaniem śledczych kobieta miała wielokrotnie ugodzić ostrym narzędziem obu mężczyzn. Prokuratura wnioskuje o tymczasowy areszt dla podejrzanej.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w miejscowości Kotla w powiecie głogowskim. W jednym z domów ujawniono zwłoki dwóch mężczyzn w wieku 72 i 58 lat. Zatrzymana została 20-letnia kobieta, podejrzewana o tę zbrodnię.

Starszy mężczyzna był dziadkiem podejrzanej, młodszy – jego znajomym. "Oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok z udziałem biegłego lekarza przemawiały za tym, że dokonano zabójstwa obu mężczyzn. Mieli oni widoczne liczne obrażenia, m.in. rany kłute na plecach, a także rany cięte. Szczegółowe ustalenie obrażeń będzie jednak możliwe dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok" – mówiła wcześniej PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn. Dodała, że w domu, w którym doszło do zabójstwa przed zdarzeniem spożywany był alkohol.

W piątek prok. Tkaczyszyn przekazała PAP, że 20-letniej kobiecie przedstawiono zarzuty dokonania zabójstw obu mężczyzn. "Prokurator zarzucił kobiecie, że działała w zamiarze bezpośrednim i zadała mężczyznom rany kłute i inne w klatkę piersiową oraz inne części ciała narzędziem typu nóż doprowadzając do ich zgonu" – powiedziała. Zaznaczyła, że ze względu na dobro śledztwa nie może mówić o postawie podejrzanej.

W piątek prokurator skieruje do Sądu Rejonowego w Głogowie wniosek o tymczasowy areszt dla 20-latki. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
7.2°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-09-30 18:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Ośrodek Działań Twórczych...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany