kategoria: Na Sygnale
6 czerwiec 2024

25 lat więzienia dla wnuczki za zabójstwo dziadka i jego kolegi

zdjęcie: 25 lat więzienia dla wnuczki za zabójstwo dziadka i jego kolegi / pixabay/142141
Na 25 lat więzienia skazał w czwartek Sąd Apelacyjny we Wrocławiu 20-letnią Julię K. oskarżoną o zabójstwo swojego dziadka i jego kolegi w miejscowości Kotla (Dolnośląskie). Sąd podtrzymał wyrok z pierwszej instancji. Orzeczenie jest prawomocne.
REKLAMA

Sąd oddali apelacje prokuratury i obrony oskarżonej i utrzymał w mocy wyrok 25 lat więzienia orzeczony w styczniu tego roku przez Sąd Okręgowy w Legnicy.

Według ustaleń śledztwa Julia K. mieszkała w jednym domu ze swoim dzieckiem, matką i z dziadkiem.

„Kobieta nie pracowała, miała problem z nadużywaniem alkoholu. Po jego spożyciu stawała się agresywna. Przedtem zażywała też narkotyki” – mówiła wcześniej PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn. Dodała, że z powodu zachowania Julii K. rodzina była objęta procedurą niebieskiej karty.

Do dwóch zabójstw, za które została skazana K., doszło 15 czerwca 2022 r. W tym dniu dziadek oskarżonej, jego kolega i Julia K. pili w domu alkohol. Doszło do kłótni. K. zaatakowała obu mężczyzn, zadając im ciosy nożem. W wyniku ran obaj zmarli na miejscu.

K. została zatrzymana przez policję przed domem, krótko po zbrodni. Była pijana.

„Przeprowadzona sekcja zwłok ofiar pozwoliła na ustalenie, że Julia K. zadała każdemu z pokrzywdzonych mężczyzn po kilkadziesiąt ciosów nożem, powodując obrażenia ciała w postaci ran kłutych różnych części ciała oraz krwotok wewnętrzny i zewnętrzny z innymi powikłaniami, w wyniku czego nastąpił ich zgon” – podała prokurator Tkaczyszny.

K. w śledztwie nie przyznała się do zbrodni i odmówiła składania wyjaśnień. Biegli psychiatrzy orzekli, że kobieta nie jest dotknięta żadnym zaburzeniem psychicznym, a w trakcie popełniania zbrodni była poczytalna i może odpowiadać przed sądem.

„Biegli rozpoznali natomiast u niej uzależnienie od alkoholu oraz dodatkowo w krytycznym czasie upojenie alkoholowe proste, które nie miało wpływu na poczytalność” – dodała prokurator. (PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

pdo/ joz

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
24°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany