kategoria: Na Sygnale
26 marzec 2024

36-latek uciekając przed policją staranował radiowóz

zdjęcie: 36-latek uciekając przed policją staranował radiowóz / pixabay/286098
36-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego (woj. dolnośląskie), który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podczas ucieczki przed policją staranował radiowóz. Mężczyzna miła 0,5 promila alkoholu w organizmie i orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – podała lubińska policja.
REKLAMA

Kierowca auta osobowego został wytypowany do kontroli przez patrol policji w Ścinawie. 36-latek widząc policję gwałtownie skręcił i zaczął uciekać – najpierw ulicami miasta, a później drogami gruntowymi. "Policjanci wezwali posiłki, ponieważ kierowca podczas ucieczki, umyślnie cofnął autem uderzając w radiowóz, chcąc w ten sposób unieruchomić go i skutecznie uciec" – przekazał we wtorek asp. szt. Krzysztof Pawlik z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Ostatecznie auto prowadzone przez 36-latka zostało zepchnięte przez policję z drogi. Jego kierowca przez chwilę próbował jeszcze kontynuować ucieczkę pieszo. Szybko jednak został zatrzymany. "Mężczyzna nie dość, że znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu wydmuchując blisko 0,5 promila alkoholu, to jeszcze posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd po tym, jak w przeszłości pijany spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym" – powiedział asp. szt. Pawlik.

Policja zatrzymała również 27-letniego pasażera, który – jak się okazało – był poszukiwany za kradzieże sklepowe.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
18.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-19 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-19 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany