18 listopad 2021

42-letni złodziej wpadł, kiedy ponownie odwiedził okradziony sklep

Odpowiedzialny za kradzież kilkunastu par markowych bokserek mężczyzna, których wartość oszacowano na ponad 1200 złotych, ponownie odwiedził okradziony wcześniej sklep. Został wtedy rozpoznany przez pracowników i chwilę później zatrzymany przez funkcjonariuszy z pobliskiego Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście. 42-latek usłyszał już zarzut za kradzież i grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Pewien mieszkaniec Wrocławia wybrał się na zakupy do jednego ze sklepów mieszczących się w okolicy placu Grunwaldzkiego. Po obejrzeniu oferowanego asortymentu zdecydował się wybrać kilkanaście sztuk męskiej bielizny, a konkretnie – markowy bokserek. Kwota, jaką winien uregulować przy sklepowej kasie, to ponad 1200 złotych. 42-latek zdecydował się jednak opuścić sklep, wynosząc bez płacenia skradziony towar.

Jego przestępstwo wyszło jednak na jaw kilka dni później, kiedy ponownie wrócił do tego samego sklepu i został rozpoznany przez personel.

Po chwili na miejsce przyjechali wezwani policjanci z komisariatu przy ulicy Grunwaldzkiej, którzy po wykonaniu niezbędnych czynności, osadzili 42-latka w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Do jednostki policji zgłosił się kilka godzin później przedstawiciel sklepu, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, do którego doszło kilka dni wcześniej.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. O jego dalszych losach zadecyduje sąd. Zgodnie z prawem grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierżant Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany