16 maj 2023

Areszt dla mężczyzny, który uderzył łańcuchem kierowcę MPK i uszkodził miejski autobus

zdjęcie: Areszt dla mężczyzny, który uderzył łańcuchem kierowcę MPK i uszkodził miejski autobus / pixabay/219264
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilka razy uderzył łańcuchem kierowcę MPK we Wrocławiu i wybił szyby w autobusie miejskim. 27-latek usłyszał już zarzuty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło 20 kwietnia około godz. 2 w nocy na przystanku autobusowym przy ul. Petrusewicza we Wrocławiu. Na początku maja funkcjonariusze opublikowali w tej sprawie komunikat z wizerunkiem podejrzewanego mężczyzny - zdjęcia i krótki film z monitoringu.

"Czynności wykonane przez policjantów, a także informacje przekazane przez osoby kontaktujące się z policją pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie podejrzanego. Okazał się nim 27-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę i haszysz" – przekazał we wtorek PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podkom. Wojciech Jabłoński.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Krzyki Zachód, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyźnie za przestępstwa, o które jest podejrzany może grozić do pięciu lat więzienia.(PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
17°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany