23 maj 2023

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o 27 kradzieży z włamaniem

zdjęcie: Areszt dla mężczyzny podejrzanego o 27 kradzieży z włamaniem / pixabay/6835940
Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na Dolnym Śląsku mężczyznę, który jest podejrzany o 27 kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.
REKLAMA

Młodszy aspirant Tomasz Nowak z dolnośląskiej policji poinformował, że w ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze późnym wieczorem zostali skierowani do interwencji związanej z zatrzymaniem osoby w jednym z hoteli.

„Mężczyzna po wejściu do obiektu został rozpoznany jako sprawca kradzieży, do której doszło kilka dni wcześniej. W trakcie wykonywania czynności policjanci otrzymali informację, że kilkanaście metrów dalej nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego. Osoba ta wybiła szybę, a następnie zabrała z wnętrza pomieszczenia telefon komórkowy. Podejrzenia mundurowych, co do powiązania tych dwóch zdarzeń się potwierdziły” - powiedział policjant.

Dodał, że dobrze znany policjantom 53-latek posiadał przy sobie skradzione mienie, które policjanci przy nim odnaleźli.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w związku z podejrzeniem popełnienia tego przestępstwa, ale jak się okazało miał on na swoim sumieniu znacznie więcej występków. Dzięki zebranemu przez śledczych materiałowi dowodowemu w sumie przedstawiono mu 27 zarzutów związanych z kradzieżami z włamaniem do różnych miejsc na terenie miasta. Większość z nich dotyczyła ogrodów działkowych.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 53-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. (PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
15.7°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany