kategoria: Na Sygnale
8 lipiec 2024

Areszt dla podejrzanego o oszustwo metodą na wypadek

zdjęcie: Areszt dla podejrzanego o oszustwo metodą na wypadek / v13587847
v13587847
Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec podejrzanego w sprawie o oszustwo metodą na wypadek. Mężczyzna odebrał od seniorki 70 tys. zł, ale policja odzyskała te pieniądze. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.
REKLAMA

Młodszy aspirant Paweł Noga z sekcji prasowej dolnośląskiej policji poinformował w poniedziałek, że policjanci w Strzegomiu na Dolnym Śląsku otrzymali zgłoszenie o tym oszustwie 17 czerwca.

Z relacji oszukanej wynikało, że pokrzywdzona 87-latka odebrała telefon od zapłakanej kobiety podającej się za jej córkę. Oszustka swój inny głos tłumaczyła seniorce urazem nosa. Rozmówczyni poinformowała, że miała wypadek samochodowy, w którym potrąciła kobietę w zaawansowanej ciąży, a w wyniku tego zdarzenia kobieta zmarła. Domniemana córka płakała i błagała o pomoc, a także o przekazanie pieniędzy na poczet kaucji.

„Niczego nieświadoma seniorka zgodziła się przekazać swoje oszczędności. Po pieniądze przyjechał rzekomy adwokat, który w progu mieszkania odebrał gotówkę. W wyniku tego przestępczego procederu seniorka straciła 70 tys. zł” – powiedział policjant.

Policjanci z komisariatu w Strzegomiu ujęli po jakimś czasie podejrzanego 55-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Odzyskali też 70 tys. zł.

Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za oszustwo grozi mu kara do ośmiu lat więzienia. (PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
29.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany