19 listopad 2021

Areszt za ugodzenie nożem. Powodem mogła być zazdrość

fot. KMP w Wrocławiu
Policjanci z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu podjęli interwencję w związku ze zranieniem ostrzem scyzoryka 46-letniego mężczyzny. Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatnich dniach października br., w jednej z bram przy ulicy Sienkiewicza. Poszkodowany w stanie ciężkim trafił do jednego z wrocławskich szpitali, a sprawca tego zdarzenia został zatrzymany przez kryminalnych. Gdy wyjaśniono okoliczności tego zdarzenia i zgromadzono materiał dowodowy, mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Kryminalni z wrocławskiego komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej musieli działać natychmiast, bo mężczyzna podejrzewany o ten czyn, zbiegł z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później został namierzony przez funkcjonariuszy, którzy finalnie dokonali zatrzymania 31-latka oraz jego żony.

Jak się okazało, tamtego wieczoru kobieta rozmawiała z poszkodowanym w jednej z bram, co wyraźnie nie spodobało się jej mężowi. Mężczyzna wyciągnął w stronę 46-latka scyzoryk i jego ostrzem spowodował ranę, która wymagała hospitalizacji.

Podczas wyjaśniania okoliczności tej sprawy okazało się, że biorąca udział w zdarzeniu kobieta, weszła też wcześniej w konflikt z prawem. 28-latce udowodniono bowiem współudział w kradzieży roweru. Jej mąż odpowie także za posiadanie narkotyków, bo w chwili zatrzymania posiadał kilka porcji amfetaminy.

Oboje usłyszeli już zarzuty. Sąd podjął decyzję o objęciu kobiety dozorem, a wobec 31-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci o tymczasowego aresztu na 2 miesiące.

aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany