kategoria: Na Sygnale
10 czerwiec 2024

Bezpiecznie podczas koncertu Dawida Podsiadło i innych imprez artystycznych we Wrocławiu

fot. KMP w Wrocławiu
W ubiegłą sobotę (8 czerwca br.) we Wrocławiu odbywało się wiele imprez masowych, w tym największa z nich - koncert Dawida Podsiadło na Stadionie Tarczyński Arena Wrocław, który zgromadził 60 tys. uczestników. O bezpieczeństwo mieszkańców, turystów, a także wszystkich osób, które uczestniczyły w tych wydarzeniach dbali wrocławscy i dolnośląscy policjanci. Podczas koncertu oraz innych wydarzeń było bezpiecznie, nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń. Dowodzącym zabezpieczeniem był I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Oktawiusz Cieślik.
REKLAMA

We Wrocławiu, 8 czerwca 2024 roku, odbyło się wiele imprez artystyczno-rozrywkowych. Największa z nich to koncert Dawida Podsiadło, w której udział wzięło 60 tysięcy osób. To największe tego typu wydarzenie ostatnich lat na terenie stolicy Dolnego Śląska, a z pewnością na Stadionie Tarczyński Arena Wrocław.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników, turystów, obserwatorów, a także samych mieszkańców czuwali policjanci wszystkich pionów oraz pozostałe służby. Wrocławscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy z wielu powiatów województwa dolnośląskiego i funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej. Zabezpieczeniem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu – mł. insp. Oktawiusz Cieślik.

Funkcjonariusze ruchu drogowego kierowali ruchem, dbali o drożność dróg dojazdowych do stadionu oraz czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprez masowych, które zlokalizowane były także w obrębie Hali Stulecia i Stadionu Olimpijskiego. Policjanci prewencji wspólnie z organizatorami wskazywali objazdy i tłumaczyli, jak naszybciej dostać się we wskazany rejon.

Z kolei policjanci pionu operacyjnego pełnili wzmożoną służbę na terenie całego Wrocławia.

Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń związanych z samym koncertem oraz innymi imprezami o charakterze artystyczno-rozrywkowym.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
23.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany