kategoria: Na Sygnale
15 maj 2023

Bezpiecznie podczas niedzielnego meczu pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Wisłą płock

fot. KMP w Wrocławiu
W sobotę (13.05. br.) wrocławscy policjanci wzięli udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Wisłą Płock, gdzie na trybunach pojawiło się ponad 10 tys. kibiców. Nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu operacyjnego. Całą akcją dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Oktawiusz Cieślik.
REKLAMA

W sobotę, na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu o godz. 15.00 odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Wisłą Płock gromadząc na trybunach ponad 10 tysięcy kibiców. Nie licząc sportowych emocji, spotkanie przebiegło bardzo spokojnie. Funkcjonariusze współpracowali podczas zabezpieczenia z służbami porządkowymi organizatora imprezy sportowej, których pracownicy m.in. kontrolowali osoby wchodzące oraz pojazdy wjeżdżające na stadion.

Jeszcze przed meczem stadion został sprawdzony przez policyjnych pirotechników, a w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa, podczas której omówiono szczegółowo obszary zadań zaplanowanych do realizacji podczas tego zabezpieczenia.

Działania prowadzone były wielotorowo i ukierunkowane były przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy sportowej oraz ładu i porządku publicznego przed, w trakcie i po meczu. W zabezpieczeniu udział brali m. in. policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na terenie miasta oraz na trasach przejazdu do i z Wrocławia. Prowadzili też działania mające na celu usprawnienie ruchu drogowego na ciągach komunikacyjnych przebiegających w okolicy miejsca imprezy.

Nie odnotowano żadnych poważnych wydarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców Wrocławia.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
20.8°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany