27 wrzesień 2022

Był tak zdenerwowany na innego kierowcę, że nie zapanował nad pedałem gazu

zdjęcie: Był tak zdenerwowany na innego kierowcę, że nie zapanował nad pedałem gazu / fot. KMP w Wrocławiu
fot. KMP w Wrocławiu
Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z wrocławskiej drogówki. 29-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska pędził swoim porsche przez centrum miasta ulicą Legnicką. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość auta przy użyciu ręcznego miernika prędkości. 29-letni kierowca ignorując obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził swoim autem aż 132 km/h!
REKLAMA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, pełniący służbę na posterunku kontroli prędkości przy ul. Legnickiej, kontrolowali czy kierujący stosują się do obowiązujących w tym miejscu ograniczeń.

W pewnym momencie dostrzegli pędzące w ich stronę porsche, którego kierowca znacznie przekraczał dozwoloną w tym miejscu prędkość.

Mundurowi zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie ręcznego miernika prędkości, w który byli wyposażeni, wyświetlił się wynik - 132 km/h! W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 50 km/h.

29-letni kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że przekroczył dozwolona prędkość, gdyż wcześniej zdenerwował się na innego kierowcę.

Policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na niego grzywnę wynoszącą 2500 zł,a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Kierowcy funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy na 3 kolejne miesiące.

Ponownie przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach i wszystkich kierujących obowiązują ograniczenia i zakazy w tym zakresie.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:50
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-11-28 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 19:00
miejsce
Klub Nietota, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-28 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany