kategoria: Na Sygnale
24 marzec 2023

Dolnośląskie/ Areszt dla 60-latka podejrzanego o zabójstwo kobiety w Stroniu Śląskim

Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Kłodzku 60-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo kobiety w Stroniu Śląskim (Dolnośląskie). Podejrzany zadał ofierze śmiertelny cios nożem.
REKLAMA

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w środę w jednym z mieszkań w Stroniu Śląskim. „Podczas spotkania towarzyskiego doszło do nieprozumienia między 52-letnią kobietą a 60-letnim mężczyzną. Podejrzany ugodził pokrzywdzoną nożem w okolice gardła powodując u niej ranę kłutą drążącą w kierunku obojczyka, przekucie płuca skutkujące zgonem” – relacjonował w piątek przebieg zdarzenia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.

Prok. Orepuk dodał, że Janusz I. przyznał się częściowo do popełnia zarzucanego mu czynu. „Złożył wyjaśnienia, w których próbował umniejszyć swoja winę” – powiedział prokurator.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 60-latka trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi dożywocie. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
18.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany