kategoria: Na Sygnale
9 luty 2024

Dwoje wrocławian odpowie za handel nielegalnym spirytusem i tytoniem

fot. KMP w Wrocławiu
Przy jednej z ulic w centrum Wrocławia stoi garaż, a w nim do niedawna odbywał się handel nielegalnymi wyrobami z tytoniu oraz spirytusu. Przestępczy proceder przerwali funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów oraz 90 litrów napojów spirytusowych. O dalszym losie dwojga przedsiębiorczych mieszkańców stolicy Dolnego Śląska zdecyduje teraz sąd.
REKLAMA

Policjanci wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w garażu przy jednej z głównych ulic w centrum Wrocławia ujawnili dobrze prosperujący, lecz nielegalny biznes. Para mieszkańców stolicy Dolnego Śląska składowała oraz prowadziła tam sprzedaż nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz napojów spirytusowych.

Kobieta odpowiadała za dystrybucję kontrabandy, natomiast jej partner dbał o to, aby na garażowych półkach nie zabrakło towaru, pełnił również rolę barmana, rozcieńczając spirytus i mnożąc w ten sposób zyski z nielegalnego procederu.

Blisko 1000 paczek papierosów oraz 90 litrów napojów spirytusowych nie posiadało polskich znaków akcyzy. Ujawniona kontrabanda została zabezpieczona przez policjantów.

Przedsiębiorcza para z centrum Wrocławia będzie musiała liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego, Ustawy o Wyrobie Napojów Spirytusowych oraz Rejestracji i Ochronie Oznaczeń Graficznych napojów spirytusowych, jak też Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
14.6°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:07
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-13 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany