kategoria: Na Sygnale
4 lipiec 2024

Dwoje wrocławian odpowie za kradzież prądu. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia

zdjęcie: Dwoje wrocławian odpowie za kradzież prądu. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia / fot. KMP w Wrocławiu
fot. KMP w Wrocławiu
W mieszkaniach dwójki mieszkańców stolicy Dolnego Śląska wrocławscy policjanci z Psiego Pola oraz Krzyków ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Przy współpracy z pracownikami zakładów energetycznych nielegalne instalacje zostały zdemontowane, a sprawcy przestępstw zostaną z pewnością adekwatnie ukarani. Zgodnie z prawem, kto dopuści się kradzieży, musi liczyć się z karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia, nawet na okres 5 lat.
REKLAMA

Kradzież to zabór w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej, ale czy tylko dotyczy to przedmiotów? Zdecydowanie nie! Mówi o tym §5, który zawarty jest w artykule 278 Kodeksu karnego. Otóż odpowiedzialność karną można ponieść także, kradnąc prąd.

Niestety w dalszym ciągu zdarzają się przypadki, kiedy dochodzi do tworzenia na własną rękę nielegalnej instalacji elektrycznej omijającej liczniki prądu. Takie działanie może być bardzo niebezpieczne z uwagi na zagrożenie pożarowe oraz porażenie prądem przypadkowych osób. Za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Przekonać się o tym może w krótce dwoje wrocławian, u których policjanci z komisariatu na Psim Polu oraz Krzyków ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej.

Również w tych przypadkach mundurowi współpracowali z pracownikami zakładu energetycznego, którzy kontrolują przyłącza i w przypadku ujawnienia nieprawidłowości natychmiast je likwidują.

O konsekwencjach prawnych w stosunku do każdej z zatrzymanych osób zdecyduje sąd.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
28.3°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany