22 lipiec 2022

Dzielnicowi z Siechnic zatrzymali dwóch włamywaczy. Odzyskane przedmioty wróciły do właściciela

fot. KMP w Wrocławiu
Na terenie jednej z posesji w podwrocławskich Siechnicach miała miejsce kradzież z włamaniem m.in. elektronarzędzi z budynku gospodarczego. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przystąpili do pracy. Dysponując nagraniami z monitoringu, którego kamery zarejestrowały wizerunek dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten czyn oraz rysopisem podanym przez poszkodowanego, już tego samego dnia zatrzymali złodziei. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Siechnic. W trakcie czynności z zatrzymanymi funkcjonariusze ustalili ponadto, iż tego samego dnia włamali się również do kilku innych domów w sąsiedztwie.
REKLAMA

Dzielnicowi z komisariatu w podwrocławskich Siechnicach bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu, które miało miejsce na terenie jednej z posesji w ich miejscowości, przystąpili do intensywnej pracy w celu namierzenia i zatrzymania jego sprawców. Po zapoznaniu się z nagraniami pochodzącymi z kamer zlokalizowanych w okolicy miejsca zdarzenia oraz dysponując rysopisami dwóch mężczyzn podejrzewanych o popełnienie tego czynu już tego samego dnia zatrzymali złodziei.

Okazali się nimi być dwaj mężczyźni mieszkający na terenie Siechnic, w wieku 18 i 24 lat.

W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili skradzione przedmioty pochodzące z porannego włamania. Ich właściciel rozpoznał swoją własność, ale przedmiotów było więcej. Na tej podstawie funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia dwaj zatrzymani dokonali nie jednej, ale kilku kradzieży z włamaniem do budynków w sąsiedztwie posesji zgłaszającego, co potwierdzili sami zatrzymani.

Policjanci ustalają właścicieli pozostałych przedmiotów pochodzących z przestępstw, ujawnionych przy zatrzymanych.

Dwaj złodzieje odpowiedzą teraz za swoja przestępczą działalność przed sądem, który podejmie decyzje co do ich dalszej przyszłości. Grozić im może kara nawet 10 lat więzienia.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-0.5°C
wschód słońca: 07:41
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-12-08 18:30
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-08 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany