kategoria: Na Sygnale
7 czerwiec 2024

Emeryt stracił ponad pół miliona złotych; chciał zarobić na kryptowalutach

zdjęcie: Emeryt stracił ponad pół miliona złotych; chciał zarobić na kryptowalutach / pixabay/6054330
Ponad pół miliona złotych stracił 72-letni emeryt z Lublina, który chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Uwierzył rzekomemu doradcy i przelał swe oszczędności na podane konta. Policja apeluje, aby nie wierzyć osobom proponującym szybki i wysoki zysk.
REKLAMA

O oszustwie poinformował w piątek nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Z relacji 72-latka wynika, że chciał zarobić na handlu kryptowalutami i zgodził się na ofertę poznanego w sieci doradcy.

„Konsultant zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i szybkim zarabianiem pieniędzy. Zadaniem mieszkańca Lublina było tylko przekazanie oszczędności na wskazane rachunki bankowe za granicą” – opisał policjant.

Oszukany emeryt stracił ponad 500 tys. zł oszczędności.

Policja apeluje o ostrożność przy próbach inwestycji. Nie powinniśmy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk ani ulegać presji i działać pod wpływem chwili. (PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
29.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany