18 sierpień 2022

Jak twierdził – wolał będąc pijanym kierować pojazdem, niż oddać kluczyki pasażerce. W samą porę zatrzymali go policjanci

zdjęcie: Jak twierdził – wolał będąc pijanym kierować pojazdem, niż oddać kluczyki pasażerce. W samą porę zatrzymali go policjanci / fot. KMP w Wrocławiu
fot. KMP w Wrocławiu
39-latek korzystał z telefonu podczas jazdy. Nie umknęło to uwadze policjantów z drogówki. Kiedy zatrzymali go do kontroli, od razu poczuli silną woń alkoholu. Obok siedziała trzeźwa pasażerka, która posiadała prawo jazdy. Swoją skrajną nieodpowiedzialność mężczyzna próbował tłumaczyć… obawami o umiejętności za kierownicą kobiety. Grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Każdego dnia wrocławscy policjanci zatrzymują wielu nietrzeźwych kierowców, jednak mająca miejsce wczoraj interwencja, z pewnością była przykładem spotkania z wręcz ekstremalnie bezmyślnym oraz niewątpliwie mającym za nic życie i zdrowie innych człowiekiem.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej zauważyli na ulicy Podwale osobowe Volvo, którego kierujący korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego. Jest to czynność, która niejednokrotnie rozproszyła niejednego kierowcę doprowadzając do różnego rodzaju zdarzeń drogowych.

Jednak w chwili rozpoczęcia kontroli, policjanci od razu poczuli silną woń alkoholu od mężczyzny. Badanie alkomatem jednoznacznie określiło, że ma on ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Niestety zatrważający jest fakt, że obok - na fotelu pasażera siedziała trzeźwa kobieta posiadająca prawo jazdy!

Nie da się racjonalnie wytłumaczyć tak niepoważnego zachowania, jednak 39-latek nie poddawał się, usiłując wmówić policjantom, że wsiadł za kierownicę w obawie o umiejętności tej kobiety co do prowadzenia pojazdów.

39-latek został zatrzymany i przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem za popełnione przestępstwo.

Pijani kierowcy są śmiertelnym niebezpieczeństwem. Nie ma dla nich miejsca w ruchu drogowym, dlatego wrocławscy policjanci nieustannie dokładają wszelkich starań, aby ich eliminować.

st. sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
1.1°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-12-10 14:00
miejsce
Sala Teatralna NOT, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 17:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany