kategoria: Na Sygnale
10 czerwiec 2024

Kolejny czerwcowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

zdjęcie: Kolejny czerwcowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów / pixabay/5022655
Ponad 1300 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 71 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 26 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 19 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.
REKLAMA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1307 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 19 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 59-letni kierowca jechał osobowym volkswagenem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 59-latek trafił z drogi wprost do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 26 poszukiwanych osób, a także 71 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
23.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany