16 styczeń 2023

Kolejny styczniowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

zdjęcie: Kolejny styczniowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów / fot. KMP w Wrocławiu
fot. KMP w Wrocławiu
Ponad 800 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 88 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 18 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 27 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.
REKLAMA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 847 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 27 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kobierzycach. Nieodpowiedzialny 49-latni kierujący jechał osobowym oplem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 18 poszukiwanych osób, a także 88 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2.9°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany