kategoria: Na Sygnale
12 styczeń 2023

Lublin/ Wyniki sekcji zwłok trojga nastolatków, którzy zginęli w wypadku przy ul. Jana Pawła II

Urazy wielonarządowe były przyczyną śmierci trojga nastolatków, którzy zginęli w wypadku samochodowym na ul. Jana Pawła II w Lublinie – poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Dodała, że śledczy analizują prawdziwość nagrania, które krąży w sieci po wypadku.
REKLAMA

Do tragicznego wypadku doszło przed północą z 5 na 6 stycznia na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Z ustaleń policji wynika, że 18-letni kierowca audi A4 na wysokości ul. Gęsiej nagle stracił panowanie nad pojazdem. Samochód przebił bariery energochłonne i roztrzaskał się na słupie oświetleniowym oraz słupie trakcji trolejbusowej. W wypadku zginął 18-letni kierowca, 17-letni pasażer oraz 16-letnia pasażerka. Natomiast, czwarta osoba – 16-latek został przewieziony w ciężkim stanie do szpitala. Ustalono, że kierujący samochodem 18-latek posiadał prawo jazdy od kilku tygodni.

Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała w czwartek PAP o wstępnych wynikach sekcji zwłok nastolatków. „Na razie dowiedzieliśmy się, że przyczyną zgonu były urazy wielonarządowe u całej trójki. Czekamy na opinię pisemną biegłego lekarza" - przekazała.

Odniosła się również do 4-sekundowego wideo, które po wypadku krąży w sieci i - według ustaleń lokalnych mediów – zostało nagrane krótko przed wypadkiem przez jednego z pasażerów audi, a następnie udostępnione w mediach społecznościowych. Na nagraniu słychać, jak jeden z chłopaków mówi: „Jak zginąć, to w dzień przed Trzech Króli, ku…!”.

„Wideo zostało zabezpieczone. Prokurator będzie sprawdzać prawdziwość tego nagrania” – przekazała Kępka. (PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
28.3°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany