kategoria: Na Sygnale
11 czerwiec 2024

Miał w warsztacie skradzione auto warte 400 tys. zł; usłyszał zarzut paserstwa

zdjęcie: Miał w warsztacie skradzione auto warte 400 tys. zł; usłyszał zarzut paserstwa / pixabay/2687868
Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował mężczyznę, któremu postawiono zarzut paserstwa. W jego warsztacie znaleziono rozmontowywane auto o wartości 400 tys. zł, które zostało skradzione dzień wcześniej. Odkryto też części z innych skradzionych aut.
REKLAMA

Aspirant Aleksandra Pieprzycka z Sekcji Prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poinformowała we wtorek, że intensywna praca policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową dolnośląskiej komendy wojewódzkiej oraz policjantów z Oleśnicy i Milicza pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który był w trakcie rozbiórki skradzionego dzień wcześniej drogiego auta osobowego.

"Kiedy tylko do dolnośląskich policjantów trafiła informacja o kradzieży BMW o wartości około 400 tys. zł z terenu powiatu oleśnickiego bardzo szybko ustalone zostało miejsce, gdzie pojazd może się znajdować. Następnego dnia od zgłoszenia odwiedzili mieszkańca powiatu milickiego, by dokładnie sprawdzić pomieszczenia gospodarcze znajdujące się na zajmowanej przez niego posesji” - powiedziała policjantka.

Wyjaśniła, że w stodole był się warsztat samochodowy, w którym trwała właśnie rozbiórka BMW. Mężczyzna zdążył zdemontować kilka elementów, które zostały przez policjantów zabezpieczone. Szybka identyfikacja znalezionego pojazdu i porównanie z danymi z policyjnego systemu potwierdziła, że tego właśnie samochodu szukali oleśniccy policjanci.

"Wykonując dalsze czynności policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna użytkuje jeszcze inne pomieszczenia gospodarcze, w których przechowuje części samochodowe. Ostatecznie zabezpieczonych zostało wiele różnych elementów samochodowych, a także kilkadziesiąt rowerów elektrycznych o łącznej wartości blisko miliona zł. Już teraz wiadomo, że kilka z zabezpieczonych części samochodowych należało do dwóch pojazdów skradzionych jeszcze w roku 2023 z terenu Wrocławia i powiatu sieradzkiego” - powiedziała policjantka.

31-latek usłyszał już zarzut paserstwa. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy, ponieważ sprawa ma charakter rozwojowy. "Przed policjantami jeszcze wiele czynności i ustaleń, które mogą spowodować kolejne zatrzymania" - podsumowała policjantka.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
23.9°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany