kategoria: Na Sygnale
21 czerwiec 2024

Nie ma zagrożenia dla mieszkańców po pożarze w firmie chemicznej

zdjęcie: Nie ma zagrożenia dla mieszkańców po pożarze w firmie chemicznej / pixabay/438962
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu zakomunikowało w piątek po popołudniu, że po pożarze w firmie chemicznej Synthos nie ma zagrożenia dla mieszkańców.
REKLAMA

Służby prasowe wojewody małopolskiego podały, że strażacy pozostają jeszcze na miejscu, monitorując teren.

„Pojawią się tam także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, aby rozpoznać skutki gaszenia pożaru – sposób odprowadzenia wód użytych podczas akcji. WIOŚ monitoruje też stan powietrza notowany na stacji automonitoringowej znajdującej się na terenie Oświęcimia” – głosi komunikat urzędu wojewódzkiego w Krakowie.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu podało, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Rzecznik małopolskiej straży pożarnej mł. kpt. Hubert Ciepły podał, że ratownicy zostali wezwani do pożaru o godzinie 11.45. Ogień pojawił się wewnątrz hali o wymiarach 30 m na 40 m. Płomienie wydobywały się na zewnątrz przez dach. Towarzyszył im snop czarnego dymu. Jeszcze przed przyjazdem na miejsce pierwszego zastępu strażaków ratownicy medyczni przetransportowali do szpitala jedną osobę, która została poszkodowana.

Hubert Ciepły poinformował, że sytuacja została opanowana w ciągu godziny.

W akcji gaszenia uczestniczyło około 50 strażaków, w tym pluton ratownictwa chemicznego. Przyczyny pożaru ustali policja. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
29.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany