kategoria: Na Sygnale
10 czerwiec 2024

Nielegalne wyroby tytoniowe przejęli wrocławscy policjanci. Straty skarbu państwa mogły wynieść ponad 2 mln zł

fot. KMP w Wrocławiu
Funkcjonariusze komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami komendy miejskiej zabezpieczyli blisko 1 600 000 sztuk nielegalnych papierosów. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ponad 2 miliony złotych. Zabezpieczony towar nie trafił na rynek. Mężczyzna, który przewoził kontrabandę trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
REKLAMA

Do zatrzymania kierującego busem marki Citroen Jumper, doszło w minionym miesiącu. Funkcjonariusze Wydziału Narkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP przy wsparciu policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który przewoził 400 kartonów z papierosami oznaczonymi napisem marlboro bez polskiej akcyzy. W każdej z paczek znajdowało się około 4000 sztuk papierosów. W pojeździe znaleziono również trzy pary tablic rejestracyjnych.

Bus z zawartością nielegalnych papierosów oraz inne rzeczy mogące pochodzić z przestępstwa zostały zabezpieczone przez wrocławskich policjantów.

Kontrabanda nie miała polskich znaków akcyzy, więc zatrzymany mężczyzna trafił w towarzystwie funkcjonariuszy do najbliższego komisariatu Policji. Znalezione papierosy, policjanci dokładnie opisali, przeliczyli i zważyli. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy wyniosły ponad 2 miliony złotych. Mężczyzna będzie musiał liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
24°C
wschód słońca: 04:35
zachód słońca: 21:13
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-24 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-24 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-25 17:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany