kategoria: Na Sygnale
8 luty 2024

Nocna kontrola drogowa, która szczególnie zapadła w pamięci jednego z wrocławskich kierowców…

zdjęcie: Nocna kontrola drogowa, która szczególnie zapadła w pamięci jednego z wrocławskich kierowców… / fot. KMP w Wrocławiu
fot. KMP w Wrocławiu
„Policjanci na służbie wykazali się dużym doświadczeniem, wiedzą i profesjonalizmem, wobec czego kieruję w ich stronę wyrazy uznania i pochwałę”. Między innymi takie słowa padają w korespondencji, której adresatem są funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. A wszystko zaczęło się od wjazdu na skrzyżowanie „na późnym pomarańczowym”. To spotkanie z policjantami szczególnie zapadło w pamięci zatrzymanego do kontroli kierowcy. Wrażenie, które mundurowi wywarli na mężczyźnie skwitował, w przesłanej do nas korespondencji, słowami: „Gdybym mógł dałbym Wam wszystkim po pięć gwiazdek”.
REKLAMA

Sytuacja miała miejsce na jednym z głównych wrocławskich skrzyżowań, tj. ul. Legnickiej z ul. Milenijną. Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki sierż. Agnieszka Żmuda oraz st. post. Marcin Litwin jadąc nieoznakowanym radiowozem zwrócili uwagę na kierującego, który nie stosując się do sygnałów świetlnych na wskazanym skrzyżowaniu wjechał na nie, na „późnym pomarańczowym”.

Rozmowa z funkcjonariuszami przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

Doświadczenie, wiedza oraz profesjonalizm jakim podczas kontroli wykazali się policjanci spowodowały, iż autor podziękowań, z uśmiechami na twarzy mógł odjechać z miejsca kontroli.

Dla kierowcy to spotkanie z mundurowymi zakończyło się pouczeniem, dla policjantów wyrazami uznania oraz serdecznymi podziękowaniami, a dla ich przełożonego dobrymi słowami „...za stworzenie tak dobrej drużyny”.

Poniżej zamieszczamy treść przesłanej przez kierowcę korespondencji, który "gdyby mógł dałby wszystkim (policjantom) po pięć gwiazdek".

mł. asp. Rafał Jarząb

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Dzień dobry,

 

Chciałem serdecznie podziękować patrolowi na służbie, który dziś nieoznakowanym radiowozem zatrzymał mnie do kontroli we Wrocławiu przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej z Milenijną ok godziny 00:15. Policjanci na służbie wykazali się dużym doświadczeniem, wiedzą i profesjonalizmem, wobec czego kieruję w ich stronę wyrazy uznania i pochwałę. Myślę, że dobre słowa należą się również komendantowi za stworzenie tak dobrej drużyny. Gdybym mógł dałbym Wam wszystkim po pięć gwiazdek.

 

Pozdrawiam serdecznie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
18.1°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-19 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-19 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany