5 grudzień 2022

Pierwszy grudniowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów

zdjęcie: Pierwszy grudniowy weekend podsumowany przez wrocławskich policjantów / pixabay/4566193
Blisko 900 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 53 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 17 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu 14 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.
REKLAMA

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 877 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu 14 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 47-latni kierujący jechał osobowym mercedesem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiało dwoje pieszych.

Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 17 poszukiwanych osób, a także 53 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-0.2°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-30 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany