18 listopad 2022

Policjanci dowieźli do szpitala kobietę, która potrzebowała niezbędnej pomocy medycznej [FILM]

zdjęcie: Policjanci dowieźli do szpitala kobietę, która potrzebowała niezbędnej pomocy medycznej [FILM] / fot. KMP w Wrocławiu
fot. KMP w Wrocławiu
Niecodzienną interwencję przeprowadzili wrocławscy policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komedy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Na ulicy Krakowskiej, gdzie niestety bardzo często przejazd jest wydłużony w czasie, podbiegł do nich przerażony kierowca z innego pojazdu, który prosił o pomoc. Jego żona jadąca z nim autem z nieustalonych przyczyn nagle zaczęła tracić przytomność. Podróżowała z nimi również małoletnia córka.
REKLAMA

Z uwagi na te okoliczności funkcjonariusze próbowali za pośrednictwem dyżurnego jednostki spowodować przybycie karetki pogotowia na miejsce. Tam jednak usłyszeli, że może to zająć więcej czasu, a pomoc potrzebna była natychmiast. W tej sytuacji mundurowi podjęli samodzielnie czynności polegające na zabraniu kobiety do radiowozu i we własnym zakresie przetransportowali ją do najbliższego szpitala, gdzie otrzymała fachową pomoc medyczną.

W trakcie przejazdu policjanci przeprowadzili wstępny wywiad medyny oraz pomogli kobiecie zapanować nad narastającym stresem. Uspokoili ją i przywrócili regularne oddychanie, który pozwoliło na bezpieczne dotarcie na szpitalny SOR. Okoliczności takie oczywiście były podstawą do użycia sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, co zdecydowanie przyczyniło się do skrócenia czasu dojazdu do jednego z wrocławskich szpitali.

Na zamieszczonym poniżej filmie można obejrzeć, w jaki sposób policjanci niosą pomoc w swojej codziennej służbie - jednocześnie wskazując różnorodność sytuacji, z którymi przychodzi im się mierzyć.

Cieszymy się, że po raz kolejny funkcjonariusze mogli skutecznie pomóc osobie, która tej pomocy potrzebowała.

asp. Aleksandra Freus

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.28 MB)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2.3°C
wschód słońca: 07:40
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Akademia Club, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-07 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-08 19:30
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany