kategoria: Na Sygnale
3 lipiec 2024

Policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom; zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych

zdjęcie: Policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom; zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych / v15245616
v15245616
Policjanci zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych pojazdów - głównie z powodu niedozwolonych przeróbek aut i ich stanu technicznego. Skontrolowali 120 pojazdów i wylegitymowali 135 osób. Nałożyli mandaty na prawie 40 tys. zł. To efekty interwencji przy zapobieganiu nielegalnym wyścigom.
REKLAMA

Młodszy aspirant Rafał Jarząb w Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformował, że wzmożone działania kontrolne m.in. kierujących tzw. stuningowanymi pojazdami nastąpiły w weekend na parkingu przy dużym centrach handlowych w Bielanach Wrocławskich.

„Z inicjatywy policjantów z wydziału ruchu drogowego odbyły się już spotkania z zarządcami i właścicielami tych parkingów. I wkrótce mają tam stanąć elementy, które utrudnią lub uniemożliwią takie wyścigi” - powiedział policjant.

Przekazał, że w weekend policjanci w tym rejonie skontrolowali 120 pojazdów i wylegitymowali 135 osób. Nałożyli mandaty na łączną kwotę prawie 40 tys. zł. Zatrzymali też 28 dowodów rejestracyjnych różnych pojazdów - głównie z powodu niedozwolonych przerób tzw. tuningu i ich stanu technicznego.

Policjanci zatrzymali do kontroli jednego kierującego, który nie podsiadał uprawnień do kierowania oraz jednego poruszającego się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. 60-latek odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, natomiast 44-letni mężczyzna poruszał się pojazdem pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania oraz po spożyciu alkoholu.

„Dodatkowo policjanci na ul. Ludwikowskiej skontrolowali pojazd marki BMW, którego 23-letni kierujący jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h. Młodemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz wystawiono mandat w wysokości 2 tys. zł” - powiedział policjant. (PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
28.3°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany