kategoria: Na Sygnale
2 lipiec 2024

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

zdjęcie: Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa / v22180018
v22180018
Policjanci w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło 8 czerwca br. na ulicy. Mężczyzna zaatakował nożem przypadkowego przechodnia, zadając mu kilka ran. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.
REKLAMA

Podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze poinformowała we wtorek, że policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

„Do zdarzenia doszło 8 czerwca br. w Jeleniej Górze. 29-letni mężczyzna, zaatakował nożem przypadkowego przechodnia. Napastnik zadał mu kilka ciosów nożem, powodując poważne obrażenia. Zdarzenie przerwał przypadkowy kierowca, który zatrzymał się w pobliżu, widząc całą sytuację. Na jego widok napastnik uciekł. Ranny mężczyzna zgłosił się do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej” - powiedziała policjantka.

Wyjaśniła, że zebrane w tej sprawie informacje oraz nagrania z kamer monitoringu pozwoliły funkcjonariuszom na szybkie ustalenie tożsamości napastnika. Mundurowi o popełnienie tego czynu podejrzewali 29-letniego jeleniogórzanina. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara dożywocia.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
27.6°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany