kategoria: Na Sygnale
20 listopad 2023

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o potrącenie funkcjonariusza

Dzisiaj przed południem funkcjonariusze dolnośląskiej komendy wojewódzkiej i wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali 26-letniego obcokrajowca podejrzewanego o potrącenie policjanta. Do tego zdarzenia doszło wczoraj w Kobierzycach, gdzie kierujący citroenem, w celu uniknięcia kontroli drogowej podjętej przez umundurowany patrol ruchu drogowego, celowo potrącił interweniującego funkcjonariusza, powodując u niego średnie obrażenia ciała. Z policyjnych ustaleń wynika, iż mężczyzna nie miał prawa jazdy, które wcześniej utracił za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
REKLAMA

Intensywne działania funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i wrocławskiej komendy miejskiej doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który wczoraj około godziny 7:30 na terenie Kobierzyc miał celowo potrącić policjanta ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło, gdy patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli citroena. Kierujący początkowo zatrzymał pojazd, jednak w trakcie podejmowanych przez mundurowych czynności niespodziewanie gwałtownie ruszył, potrącając policjanta i rozpoczynając ucieczkę. Ranny mundurowy, ze średnimi obrażeniami ciała, trafił do szpitala, gdzie jest hospitalizowany.

Policjanci od razu rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania sprawcy. Do działań zaangażowani zostali między innymi funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej specjalizujący się w odnajdywaniu przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, którzy dziś przed południem, wspólnie z policjantami z Kobierzyc i wrocławskiej komendy miejskiej, zatrzymali 26-letniego obcokrajowca podejrzewanego o potrącenie funkcjonariusza ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna nie posiada prawa jazdy, które już wcześniej utracił w związku z kierowaniem pojazdem pod pod wpływem alkoholu. Z zatrzymanym prowadzone są obecnie czynności procesowe, może on odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Za to przestępstwo grozić może kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzorowane jest przez prokuraturę.

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
21.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany