kategoria: Na Sygnale
28 listopad 2023

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku parę włamywaczy

zdjęcie: Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku parę włamywaczy / pixabay/1678883
20-latka i 48-latek próbowali uciekać, gdy patrol policji spotkał ich, wynoszących sejfy z firmy w Przeźmierowie. Parze grozi do 10 lat więzienia.
REKLAMA

Podkom. Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji poinformowała we wtorek, że zdarzenie miało miejsce 24 listopada. Tej nocy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pełnili służbę w rejonie Przeźmierowa.

"Około godziny 3. zauważyli dwie osoby, które trzymały w rękach nieznane przedmioty i wychodziły z terenu firmy. Obie osoby zachowywały się nerwowo, kiedy zauważyły nadjeżdżający samochód - zaczęły uciekać" - podała Mróz

Para wsiadła do forda i szybko odjechała. Policjanci zatrzymali uciekinierów po krótkim pościgu.

"Okazało się, że mężczyzna i kobieta chwilę wcześniej włamali się do jednej z firm zajmującej się sprzedażą klimatyzatorów. Przestępcy wyważyli okno i weszli do biura skąd ukradli dwa sejfy. Policjanci rozpoznali mężczyznę. Był on znany stróżom prawa z wcześniejszych spraw kryminalnych o podobnym charakterze" - podała Mróz.

Jak ustalili policjanci to nie było ich jedyne przestępstwo, z którymi mają związek.

"W innych sytuacjach działali podobnie. Włamywali się do lokali i szukali głównie gotówki. Obydwoje usłyszeli po 8 zarzutów dotyczących kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniami do lokali gastronomicznych i handlowych na terenie wielkopolski. 48-latek dodatkowo usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej" - poinformowała Marta Mróz.

Parze grozi do 10 lat więzienia. Kobieta i mężczyzna zostali aresztowani na 3 miesiące. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
14.6°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:07
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-13 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-14 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany