9 grudzień 2022

Przekroczył prędkość… Ale to co ujawnili policjanci przeszło ich najśmielsze oczekiwania

zdjęcie: Przekroczył prędkość… Ale to co ujawnili policjanci przeszło ich najśmielsze oczekiwania / fot. KMP w Wrocławiu
fot. KMP w Wrocławiu
Kolejna kontrola policjantów z wrocławskiej drogówki zakończyła się doprowadzeniem zatrzymanego do aresztu. Funkcjonariusze sprawdzając prędkość pojazdów w jednej z podwrocławskich miejscowości ujawnili kierującego peugeotem, który jechał o 22 km/h za szybko. Funkcjonariusze odkryli w trakcie interwencji, że 55-letni mazowszanin miał o wiele więcej na sumieniu. Z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a w dodatku będąc na dodatek poszukiwanym przez polskie oraz zagraniczne organy ścigania beztrosko podróżował drogami powiatu wrocławskiego.
REKLAMA

Policjanci wrocławskiej drogówki w trakcie prowadzonych działań pod kątem ujawniania kierujących przekraczających prędkość w obszarze zabudowanym, zatrzymali do kontroli jadącego peugeotem typu bus. Powodem interwencji była prędkość z jaką przemieszczał się 55-latek, a dokładnie 22 km/h za szybko oraz fakt, iż podczas jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Na tym interwencja się nie zakończyła, gdyż po wylegitymowaniu kierującego okazało się, że ma on na sumieniu wiele grzechów. Na jaw wyszło, że 55-latek jest poszukiwany przez polskie oraz zagraniczne organy ścigania.

W trakcie rozmowy policjanci wyczuli coś jeszcze. Z wnętrza auta wydobywała się charakterystyczna woń alkoholu. Badanie potwierdziło, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili 55-latka w policyjnych bazach i ustalili, że ma on dodatkowo sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Przestępca został zakuty w kajdanki i trafił wprost z ulicy do wrocławskiego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 178a Kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat, a niezastosowanie się do sądowego zakazu zagrożone jest karną nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-0.2°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-30 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany