Randka motocyklem nad Zalewem Mietkowskim znajdzie swój finał w sądzie

fot. KMP w Wrocławiu
Przejażdżka motocyklem pewnej pary została zakończona w momencie podjętej kontroli drogowej. Jak się okazało 35-letni mieszkaniec Świdnicy nie posiadał uprawnień do kierowania tego rodzaju jednośladem, a co więcej aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC. Teraz przyjdzie mu odpowiedzieć za popełnione czyny przed sądem.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli motocykl, którym poruszała się pewna para. W trakcie randki odwiedzili oni okolice Zalewu Mietkowskiego, gdzie przyjechali ze Świdnicy.

Niestety nawet wśród tak miłych i radosnych okoliczności, ani na chwilę nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Sprawdzenie w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że 35-latek kierował motocyklem nie mając do tego uprawnień. Tłumaczył funkcjonariuszom, że jest w trakcie kursu i brakuje mu kilku godzin jazdy z instruktorem aby mógł podejścia do egzaminu. W świetle prawa, samodzielnie wsiąść na motocykl mógł dopiero po otrzymaniu uprawnień kategorii A.

Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz wykupionej polisy OC. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a 35-letni mieszkaniec Świdnicy odpowie przed sądem za popełniony czyn.

sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
15.4°C
wschód słońca: 04:48
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 20:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany