kategoria: Na Sygnale
17 listopad 2023

Seryjny złodziej zatrzymany przez kryminalnych ze Starego Miasta

fot. KMP w Wrocławiu
W ręce policjantów pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto wpadł seryjny złodziej. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu 23-latkowi blisko 13 kradzieży z włamaniami gdzie straty wyceniono na blisko 38 tysięcy złotych. Mężczyzna był sprawcą m.in. kradzieży telefonów, którą opisywały lokalne media. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów oraz zabezpieczyli umowy z lombardami, gdzie złodziej ”upłynniał” przywłaszczone mienie. 23-latek opisane przestępstwa popełniał w warunkach tzw. multirecydywy, tj. o czyn z art. 64§2 Kodeksu karnego.
REKLAMA

Niczego nie spodziewający się mężczyzna został namierzony i zatrzymany w jednym z wrocławskich mieszkań.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze pionu kryminalnego z komisariatu na Starym Mieście udowodnili zatrzymanemu 23-latkowi blisko 13 kradzieży z włamaniami powodując straty na kwotę na blisko 38 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, m.in. do kradzieży z włamaniem do sklepu zlokalizowanego w jednym z wrocławskich centrów handlowych. Zdarzenie to jakiś czas temu opisywały lokalne media.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów oraz zabezpieczyli umowy z lombardami, gdzie złodziej ”upłynniał” część skradzionego mienia.

Po sprawdzeniu okazało się, że 23-latek miał już kontakt z wymiarem sprawiedliwości, a opisane przestępstwa z art. 279 Kodeksu Karnego popełniał w warunkach tzw. multirecydywy.

Za liczne kradzieże, z których uczynił sobie głownie źródło utrzymania i działając w warunkach art. 64§2 Kodeksu karnego, odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet 15 lat więzienia.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
17.8°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:07
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-13 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany