Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który uderzył łańcuchem kierowcę MPK oraz uszkodził miejski autobus

zdjęcie: Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który uderzył łańcuchem kierowcę MPK oraz uszkodził miejski autobus / pixabay/1749325
Policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskich Krzyków zatrzymali mężczyznę, który kilka razy uderzył łańcuchem kierowcę MPK we Wrocławiu i wybił szyby w autobusie miejskim. W tej sprawie funkcjonariusze opublikowali nagranie z monitoringu przedstawiające wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym zdarzeniem. Dzięki informacjom od osób postronnych oraz czynnościom wykonanym przez funkcjonariuszy 27-latek został namierzony i zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.
REKLAMA

Policjanci Referatu do walki z Przestępczością Przeciwko życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który uderzył łańcuchem kierowcę MPK oraz uszkodził autobus miejski.

Przypomnijmy, że do tego zdarzenia doszło 20 kwietnia br. około godz. 2.00 w nocy na przystanku autobusowym przy ul. Petrusewicza we Wrocławiu. Funkcjonariusze opublikowali wówczas w tej sprawie komunikat z wizerunkiem podejrzewanego mężczyzny w postaci zdjęcia i krótkiego filmu z monitoringu.

Czynności wykonane przez policjantów, a także informacje przekazane przez osoby kontaktujące się z Policją pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie podejrzanego. Okazał się nim 27-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę i haszysz.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Krzyki Zachód, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Mężczyźnie za przestępstwa o które jest podejrzany może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Wojciech Jabłoński
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.13 MB)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
15.7°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany