kategoria: Na Sygnale
5 lipiec 2024

Ukradł skarbonkę z jednego z dyskontów spożywczych w Sobótce

fot. KMP w Wrocławiu
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sobótce zatrzymali mężczyznę, który skuszony wizją łatwego zarobku wybrała się na „zakupy” do jednego ze sklepów na terenie Sobótki. 18-latek, który był dobrze znany policjantom, przywłaszczył sobie szklaną skarbonkę wraz z dobrowolnymi datkami klientów sklepu, wystawioną przez Fundację Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat z siedzibą w Łodzi. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.
REKLAMA

Działania policjantów spod Ślęży zakończyły się zatrzymaniem 18-letniego amatora cudzej własności, który długo nie cieszył się łupem pochodzącym z jednego ze sklepów zlokalizowanego na terenie Sobótki.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze usłyszeli od świadka, że widział jak nieznany mu młody mężczyzna rozbijał w okolicy dużą, szklaną skarbonkę z pieniędzmi, a następnie wskazał policjantom kierunek, w którym uciekł.

Na nagraniach z kamer zainstalowanych w sklepie, w którym stała skarbonka, mundurowi szybko rozpoznali, dobrze im znanego mieszkańca sąsiedniej wioski.

Złodzieja funkcjonariusze zatrzymali gdy robił zakupy w innym dyskoncie na terenie Sobótki.

Skarbonka Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat z siedzibą w Łodzi, która wystawiona była w jednym z sobóckich dyskontów spożywczych, to jedna z wielu na terenie całego kraju, do których każdy może wrzucić dowolną sumę pieniędzy. Zebrane środki mają być przeznaczone m.in. na prowadzoną przez tę fundację wielokierunkową oraz wielospecjalistyczną opiekę nad chorymi dziećmi, a także rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych. Tym bardziej zachowanie zatrzymanego mężczyzny zasługuj na zdecydowane potępienie.

18-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
28.3°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany