Usiłował włamać się do sklepu, ale wcześniej został zatrzymany przez wrocławskich policjantów

fot. KMP w Wrocławiu
Wywiadowcy z komendy miejskiej po godzinie 7.00 na jednej z wrocławskich ulic zatrzymali mężczyznę usiłującego włamać się do lokalu usługowego. 22-latek przy pomocy kostki brukowej uszkodził szybę, ale nie dostał się do środka. Właściciel oszacował jej wartość na 2 tysiące złotych. Mężczyzna miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
REKLAMA

Wrocławscy policjanci o poranku zostali skierowani przez dyżurnego na jedną z ulic wrocławskiego rynku. We wskazanym miejscu mężczyzna miał próbować włamać się do jednego z lokali usługowych.

Funkcjonariusze po dotarciu pod sklep i kontakcie ze świadkiem zdarzenia zatrzymali sprawcę zniszczenia szyby. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało ponad 1.5 promila tej substancji w jego organizmie.

Będący na miejscu właściciel lokalu oszacował straty na 2 tysiące złotych. Sprawca tego przestępstwa z kajdankami na rękach ruszył w towarzystwie policjantów w kierunku policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Zgodnie z aktualnymi przepisami zniszczenie cudzej rzeczy zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności, ale o tym zadecyduje sąd.

sierż. szt. Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
15.4°C
wschód słońca: 04:49
zachód słońca: 20:47
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 20:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany