6 grudzień 2022

Włamał się do kwiaciarni, bo chciał ukraść kwiaty dla żony

fot. KMP w Wrocławiu
Dwóch mężczyzn w wieku 35 i 37 lat zatrzymali wrocławscy wywiadowcy w nocy na wrocławskim Śródmieściu. Przypadkowy świadek zdarzenia na szczęście powiadomił o tym odpowiednie służby widząc, jak dwóch nietrzeźwych mężczyzn najpierw wybiło szybę w kwiaciarni, a następnie próbowali wynieść z niej kwiaty. I choć intencje dwóch romantyków były zacne, za czyn ten przyjdzie im odpowiedzieć teraz przed sądem. Za tego typu czyn podejrzanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zostali skierowani na miejsce, gdzie według zgłoszenia dwóch mężczyzn wybiło szybę w kwiaciarni na ul. Nowowiejskiej. Po przybyciu we wskazany rejon wywiadowcy zauważyli wybitą szybę oraz dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. W związku z tym policjanci rozpoczęli krótki pościg za podejrzewanymi. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Okazało się, że obaj są pod wpływem alkoholu.

Jeden z zatrzymanych swoje zachowanie tłumaczył chęcią zdobycia kwiatów, które następnie chciał wręczyć żonie. Właścicielka kwiaciarni oceniła straty na kwotę kilku tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem. Może im teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-0.2°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-30 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-30 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany