kategoria: Na Sygnale
7 lipiec 2023

Wrocław/ Areszt dla mężczyzny, który ugodził nożem dwie osoby na pl. Nowy Targ

Sąd skazał na trzy miesiące aresztu 33-letniego napastnika, który w środę ugodził nożem mężczyznę i starszą kobietę na pl. Nowy Targ we Wrocławiu.
REKLAMA

Według prokuratury 33-letni Serhii S. podszedł do mężczyzny śpiącego na ławce i zadał mu co najmniej dwa ciosy nożem – jeden w podbrzusze, a drugi w plecy.

Agresor zaatakował też odpoczywającą na leżance parkowej na placu Nowy Targ 85-letnią kobietę raniąc ją w prawą rękę.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Anna Placzek-Grzelak poinformowała w piątek, że nożownikowi postawiono zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa. "Serhiemu S. ogłoszono także cztery inne zarzuty, w tym zabranie pojazdu marki Volvo V40 w celu krótkotrwałego użycia, kradzieży butów o wartości 1780 zł, kosmetyków o wartości 780 zł, telefonu o wartości 700 zł i innych" – wyliczała prok. Placzek-Grzelak.

Rzeczniczka dodała, że Serhii S. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu dożywocie.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
18.4°C
wschód słońca: 04:36
zachód słońca: 21:10
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-06-19 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-19 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-06-20 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany