18 wrzesień 2022

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z uszkodzeniem ciała kierowcy MPK

zdjęcie: Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z uszkodzeniem ciała kierowcy MPK / pixabay/7243436
Policjanci z Wrocławia w wyniku intensywnych czynności operacyjnych zatrzymali mężczyznę mającego związek z uszkodzeniem ciała kierowcy MPK, do którego doszło w piątkowy wieczór na terenie dzielnicy Fabryczna. Zebrane materiały oraz przekazany szybko monitoring z kamer autobusu pomogły w identyfikacji napastnika. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz udział zatrzymanego w tym zajściu.
REKLAMA

W piątek tj. 16 września br., w godzinach wieczornych, doszło do ataku na kierowcę autobusu MPK. Mężczyzna, który podróżował autobusem linii 112, po wyjściu z pojazdu z niewiadomych przyczyn zaczął uderzać pięścią w szybę pojazdu. Widząc to, kierowca autobusu wyszedł, żeby zwrócić mu uwagę i wtedy ten mężczyzna zaczął go szarpać oraz zadawać uderzenia i kopnięcia. Następnie oddalił się. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego z obrażeniami ciała do szpitala.

Powiadomieni o wszystkim wrocławscy policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Zabezpieczono na miejscu popełnienia przestępstwa ślady i dowody. Dzięki szybkiemu przekazaniu monitoringu przez prezesa MPK funkcjonariusze dysponowali wizerunkiem podejrzewanego o ten czyn.

Policjanci na podstawie zebranych materiałów oraz wielu czynności sprawdzających i własnego rozpoznania zidentyfikowali napastnika. Intensywne działania operacyjne funkcjonariuszy z komendy miejskiej oraz KP Wrocław-Fabryczna doprowadziły do zatrzymania 44-letniego mężczyzny podejrzewanego o ten czyn.

W tej chwili trwają dalsze czynności w tej sprawie.

podkom. Wojciech Jabłoński

Zespół Komunikacji Społecznej we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
15.7°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany