19 listopad 2023

Za kradzież drewna z lasu podejrzanym grozi do 5 lat więzienia

zdjęcie: Za kradzież drewna z lasu podejrzanym grozi do 5 lat więzienia / pixabay/3882892
Policjanci z Rudnej wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież drewna. Straty jakie oszacowało nadleśnictwo to blisko 6 tys. zł. Mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.
REKLAMA

Młodszy aspirant Tomasz Nowak z dolnośląskiej policji powiedział, że z informacji przekazanych przez leśników wynikało, iż sprawcy, po uprzednim wyrębie rosnącego w lesie dębu, dokonali jego kradzieży. Straty oszacowano na kwotę blisko 6 tys. zł.

„Funkcjonariusze w wyniku w pracy operacyjnej i za sprawą zabezpieczonych śladów ustalili, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo. Podejrzewanymi okazali się być dwaj mieszkańcy gminy Rudna w wieku 63 i 66 lat. Zostali oni zatrzymani przez policjantów i trafili do policyjnej celi” - powiedział policjant.

Skradzione drewno zostało zabezpieczone, a podejrzani o ten czyn mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat więzienia.

„Pamiętajmy, że leżące w lesie drewno nie może zostać pozyskane bez odpowiedniej zgody wydanej przez zarządcę kompleksu. Za wycięcie drzewa w lesie bez pisemnego zezwolenia odpowiemy jak za kradzież mienia” - podkreślił policjant.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ aszw/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
-1.9°C
wschód słońca: 07:34
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-12-02 11:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 13:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany