kategoria: Na Sygnale
21 czerwiec 2024

Zarzuty zabójstwa dla 38-latka podejrzanego o zamordowanie rodziców

zdjęcie: Zarzuty zabójstwa dla 38-latka podejrzanego o zamordowanie rodziców / pixabay/510742
Zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 38-latek podejrzany o zamordowanie swoich rodziców, których ciała znaleziono w czwartek rano na klatce schodowej bloku przy ul. Gdańskiej w Krakowie. Mężczyzna przyznał się do winy.
REKLAMA

Postępowanie w sprawie śmierci ok. 70-letniego mężczyzny i ok. 60-letniej kobiety, których ciała zostały znalezione w czwartek rano na klatce schodowej bloku przy ul. Gdańskiej, prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Śródmieście Wschód.

Jak poinformowała prok. Kinga Okoń z Prokuratury Okręgowej, zatrzymany w tej sprawie 38-latek jest synem ofiar. W piątek zostały mu przedstawione dwa zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Zgodnie z informacjami prokuratury, na miejscu zbrodni zabezpieczono noże. Według wstępnych ustaleń z sekcji zwłok, ofiary zmarły w wyniku wykrwawienia spowodowanego doznanymi obrażeniami.

Prokuratura zdecydowała o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Zgłoszenie o "dwóch osobach rannych" na klatce bloku na krakowskiej Olszy służby otrzymały w czwartek po godz. 7. Na miejscu policjanci znaleźli ciała kobiety i mężczyzny. W związku z tym zdarzeniem zatrzymany został 38-latek.(PAP)

autorka: Julia Kalęba

juka/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
29.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany