14 wrzesień 2022

Zdążył zabezpieczyć skradziony wcześniej rower, aby nikt nie ukradł go ponownie

zdjęcie: Zdążył zabezpieczyć skradziony wcześniej rower, aby nikt nie ukradł go ponownie / fot. KMP w Wrocławiu
fot. KMP w Wrocławiu
Działania policjantów z dwóch wrocławskich komisariatów na Grabiszynku i Rakowcu doprowadziły do odzyskania roweru elektrycznego, należącego do jednej z wypożyczalni działającej na terenie miasta. Zuchwałość złodzieja była na tyle duża, że zdążył rower zabezpieczyć już łańcuchem. Najprawdopodobniej martwił się, aby nikt mu go nie ukradł.
REKLAMA

Rower o wartości 5 tys. złotych w ubiegły weekend odzyskali policjanci na wrocławskim Śródmieściu. Szybkie działanie funkcjonariuszy oraz zaangażowanie pokrzywdzonego dały oczekiwany rezultat w postaci odzyskanego mienia. Okazało się, że firma, której skradziony został rower elektryczny nie zdążyła jeszcze tego oficjalnie zrobić. Do kradzieży doszło na wrocławskim Grabiszynie.

Złodziej bądź paser w tym momencie zdążył już zabezpieczyć pojazd, aby nikt nie ukradł go ponownie. Utracony jednoślad policjanci znaleźli w zupełnie innej części miasta – okazało się, że był zabezpieczony łańcuchem.

W tej sytuacji nie było wątpliwości w identyfikacji właścicieli roweru, gdyż firma posiadała odpowiednie dokumenty potwierdzające, że rower jest ich własnością. Jeszcze tego samego dnia po przesłuchaniu mienie ponownie trafiło w ręce właściciela.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży. Przypomnijmy, że za kradzież i paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
10.1°C
wschód słońca: 06:57
zachód słońca: 18:24
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-10-04 18:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-04 19:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-04 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-04 20:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany