12 lipiec 2021

Synoptyk IMGW: początek dnia będzie pogodny; później możliwe burze

fot. PAP
Poniedziałek zacznie się dość pogodnie, ale w miarę upływu dnia będą się rozwijały chmury; burze spodziewane są przede wszystkim na południu i w centrum kraju - poinformowała PAP synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.
REKLAMA

Jak przekazał Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek wraz z upływem dnia pogoda będzie się pogarszać; pojawi się więcej chmur, a na południu i w centrum kraju pojawią się burze. Niewykluczone, że zagrzmi również w innych częściach Polski.

Również przelotne opady deszczu spodziewane są w prawie w całym kraju. Podczas burz opady mogą dochodzić do 30-35 mm. Burzom będzie też towarzyszył silny, porywisty wiatr o prędkości do 80 km/h.

Dzień, niezależnie od burz zapowiada się ciepło - od 24 st. C nad morzem, 26 st. C. na krańcach zachodnich, do 31 st. C na wschodzie kraju.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany