13 czerwiec 2021

Synoptyk IMGW: w nocy lokalnie mgły, do 14 st. C; poniedziałek zapowiada się pogodny

fot. PAP
Niedzielny wieczór będzie na terenie prawie całego kraju pogodny, jedynie na wschodzie więcej chmur. W nocy lokalnie mogą wystąpić krótkotrwałe mgły - przekazał PAP dyżurny synoptyk IMGW Jakub Gawroński.
REKLAMA

Jak wynika z informacji synoptyka, wieczorem przelotne opady deszczu mogą wystąpić na wschodzie kraju. Na południowym wschodzie mogą przyjąć postać burz, które potrwają jeszcze do połowy nocy. "Na pozostałym obszarze będzie się stopniowo rozpogadzać" - zaznaczył. Termometry wieczorem pokażą maksymalnie 17-18 stopni Celsjusza.

W nocy, miejscami pojawią się silne zamglenia, a lokalnie nawet krótkotrwałe mgły. "Widzialność wtedy ograniczona będzie do około 500 metrów" - zaznaczył synoptyk. Temperatura w nocy wyniesie od 6 stopni na północnym wschodzie do 11 st. C w centrum kraju. Najcieplej będzie nad samym morzem, tam od 11 do nawet 14 stopni. Wiatr w nocy będzie słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu porywisty.

Poniedziałek zapowiada się jako bardzo ładny dzień. Nad ranem, przelotny deszcz może spaść jedynie na południowym wschodzie kraju. W ciągu dnia popadać może w rejonie Zatoki Gdańskiej, jednak jak zaznaczył synoptyk "szansa jest niewielka". Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie do 25 stopni. Wiać będzie słaby, umiarkowany wiatr, który na wybrzeżu i wschodzie będzie początkowo porywisty. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany