21 listopad 2023

We wtorek opady deszczu, śniegu i gołoledź

zdjęcie: We wtorek opady deszczu, śniegu i gołoledź / pixabay/1281636
Wtorek zapowiada się deszczowy, również z opadami śniegu, lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, najcieplej na Dolnym Śląsku – przekazał PAP Michał Kowalczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

We wtorek zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie na krańcach północnych możliwe są większe przejaśnienia. Na północnym-wschodzie opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu, które doprowadzą do powstania gołoledzi. Poza tym na południu oraz południowym zachodzie opady deszczu.

Termometry pokażą od minus 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 0 stopni w centrum kraju, do 9 na Dolnym Śląsku.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Nad morzem porywisty.

W nocy z wtorku na środę na północy Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na południu duże z większymi przejaśnieniami, tam też możliwe początkowo opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na przeważającym obszarze kraju może wystąpić gołoledź.

Najchłodniej będzie na północnym-wschodzie, około minus 7-8 stopni Celsjusza. W centrum minus 4 stopnie. Najcieplej na południu Polski, tam termometry pokażą od 0 do 1 stopnia.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni oraz północny. (PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
-1.6°C
wschód słońca: 07:32
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-12-02 11:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 13:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany