14 listopad 2023

Wtorek deszczowy na północy, pogodniejszy na południu

zdjęcie: Wtorek deszczowy na północy, pogodniejszy na południu / pixabay/5055940
We wtorek będzie pochmurno na większym obszarze kraju. Przejaśnienia i rozpogodzenia prognozowane są na południu kraju. Termometry wskażą od 3 do 13 stopni Celsjusza - poinformował PAP Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

We wtorek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu kraju. Miejscami będzie padał deszcz, a najwięcej opadów na północy Polski. Na Pomorzu Gdańskim spadnie 10 mm deszczu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 8 stopni w centrum, do 13 na południowym zachodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty do 65 km/h na południu, południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenia będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Najwięcej opadów deszczu na południowym zachodzie. Tam suma opadów wyniesie 10 mm.

Temperatura minimalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 7 stopni w centrum, do 8 stopni na zachodzie.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami będzie porywisty, a te porywy wyniosą do 60 km/h. Powieje z kierunków południowo zachodnich.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski

bur/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
-1.6°C
wschód słońca: 07:34
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-12-02 11:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 13:00
miejsce
Klub Firlej, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 15:30
miejsce
Impart Centrum, Wrocław, ul....
wstęp biletowany