22 lipiec 2021

Nie będzie defilady w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne

fot. PAP
Nie będzie defilady 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne - poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Zapowiedział jednocześnie, że wojsko w zamian tego dnia zorganizuje pikniki wojskowe.
REKLAMA

Błaszczak był w czwartek gościem telewizji wPolsce.pl, gdzie został zapytany o defiladę 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego. "Defilada w tym roku się nie odbędzie ze względu na zagrożenie epidemiczne" - odpowiedział minister.

Szef MON zwrócił uwagę, że obecnie w Polsce jest mała skala zakażeń, ale "proces szczepień nie postępuje tak jak byśmy sobie tego życzyli". "Nie będzie wiec defilady natomiast będą pikniki zorganizowanej w całej Polsce" - powiedział.

Poinformował, że na piknikach wojskowych będzie prezentowany sprzęt wojskowy i będzie promowana służba wojskowa. "Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze" - podkreślił Błaszczak. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 18:00
miejsce
Scena Kamienica, Wrocław, ul...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 18:00
miejsce
Scena Kamienica, Wrocław, ul...
wstęp biletowany