18 listopad 2022

Przewodniczenie komisji wiąże się z dużą odpowiedzialnością, stąd decyzja o rezygnacji z funkcji rzecznika PiS

zdjęcie: Przewodniczenie komisji wiąże się z dużą odpowiedzialnością, stąd decyzja o rezygnacji z funkcji rzecznika PiS / fot. PAP
fot. PAP
Przewodniczenie komisji spraw zagranicznych wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dużym zakresem obowiązków i dużą ilością zadań, stąd decyzja o mojej rezygnacji z funkcji rzecznika partii, która też wymaga dużego zaangażowania - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik PiS Radosław Fogiel.
REKLAMA

Fogiel poinformował w piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych zrezygnuje z funkcji rzecznika PiS.

Z informacji PAP wynika, że w najbliższą środę zbierze się Komitet Polityczny PiS, który ma dokonać zmian na stanowisku rzecznika partii. Największe szanse na objęcie tego stanowiska ma Rafał Bochenek - wynika z informacji PAP ze źródeł w partii.

"Przewodniczenie komisji spraw zagranicznych wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dużym zakresem obowiązków i dużą ilością zadań. Stąd decyzja o rezygnacji z funkcji rzecznika partii, która też wymaga dużego zaangażowania" - podkreślił Fogiel w piątek w rozmowie z PAP.

Jak zauważył, funkcję rzecznika PiS pełnił przez trzy i pół roku (część tego okresu jako wicerzecznik). "Uważam, że to szmat czasu" - podkreślił.

Fogiel zaznaczył, że w tej chwili nie ma planów, aby zmieniała się struktura funkcji rzecznika. "Prawdopodobnie nadal partia będzie miała rzecznika i wicerzecznika" - mówił.

Nie chciał jednak komentować nieoficjalnych informacji PAP, że jego następcą miałby zostać Rafał Bochenek. "To decyzja władza PiS, które wkrótce się zbiorą i podejmą decyzję. Możliwe, że stanie się to w przyszłym tygodniu - powiedział Fogiel.

Fogiel został szefem komisji spraw zagranicznych 27 października, wcześniej stanowisko to zajmował Marek Kuchciński, który na początku października objął funkcję szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Obecnie wicerzeczniczką PiS jest posłanka Urszula Rusecka. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Edyta Roś

rbk/ ero/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Wrocław
-1°C
wschód słońca: 07:33
zachód słońca: 16:36
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-29 16:00
miejsce
Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 17:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 18:00
miejsce
FAMA Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-29 18:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany