9 maj 2022

Samorządowy Okrągły Stół: Witalij Kliczko dla Wrocławia

fot. Autorstwa Sławek - Kliczko Witalij, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15347468
We Wrocławiu rozpoczęły się obrady Samorządowego Okrągłego Stołu. Pod kopulą historycznej Hali Stulecia przy 52-osobiowym okrągłym stole zasiedli samorządowcy, przedstawiciele rządu, kancelarii Prezydenta RP, organizacji pozarządowych, świata nauki i biznesu. Efektem ich pracy będzie zbiór rekomendacji zmian prawnych dla wszystkich szczebli administracji państwowej w związku z przyjęciem ponad 3 mln uchodźców z Ukrainy. Specjalne wideo w związku z wydarzeniem przygotował dla Wrocławia mer Kijowa, Witalij Kliczko.
REKLAMA
Tekst przemówienia:

Dzień dobry Państwu,

Z tej strony Witalij Kliczko – Mer Kijowa.

Przekazuję Wam wszystkim najszczersze pozdrowienia. Wam, uczestnikom Samorządowego Okrągłego Stołu. A także dziękuję. Dziękuję za okazaną pomoc. Za opiekę nad uchodźcami z Ukrainy, za przekazanie broni defensywnej, która jest nam teraz tak potrzebna do obrony naszej ojczyzny. Obrony naszych rodzin, dzieci, do obrony naszej przyszłości!

Widzimy naszą przyszłość jako członkowie europejskiej rodziny. Tak samo jak Polska. Jesteście dla nas dobrym przykładem.

Widzimy również teraz, kto jest prawdziwym przyjacielem, przyjacielem naszego kraju. Nigdy nie zapomnimy okazanej nam przez Was pomocy.

Chcę pozdrowić i wyrazić mój szacunek do każdego z Was. Szczególne pozdrowienia ślę do prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka. Za wszystko, co Pan i Wrocław robicie, by wspierać naszą ojczyznę.

Wciąż walczymy. Nikt nie wie, jak długo jeszcze potrwa ta bezsensowna wojna. My jednak wiemy jedno: wygramy tę wojnę. Ponieważ stajemy w obronie praw człowieka, wolności prasy oraz wszystkich innych demokratycznych i podstawowych wartości, które są w Europie normalnością.

Mam nadzieję, że gdy znów nastanie pokój w Ukrainie, będziemy mogli spotkać się w Kijowie. Życzę Wam udanych rozmów podczas okrągłego stołu, raz jeszcze: serdeczne pozdrowienia z Kijowa.

Chwała Polsce, chwała Ukrainie!

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
15.4°C
wschód słońca: 04:48
zachód słońca: 20:49
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-05-25 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-25 20:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-26 19:00
miejsce
Synagoga Pod Białym Bocianem,...
wstęp biletowany